Bezpieczna jazda z boxem dachowym

Użytkowanie boxa dachowego, nie należy do najtrudniejszych, ale aby podróż była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku rzeczach, przed samym wyjazdem. Pamiętać trzeba min. o odpowiednim zabezpieczeniu bagażu, czy o jego odpowiednim rozmieszczeniu, a oto kilka porad:

 

BOX ADVENTURE 340 czarny połysk otwierany na 2 strony

 

1. Najważniejsze jest korzystanie z boxa w sposób jaki został określony w instrukcji i dokładne sprawdzenie go przed podróżą.

2. Załadunek bagażu powinien odbywać się w bezpiecznej przestrzeni, z możliwością bezproblemowego manewrowania, np: Na podjeździe przed wjazdem do garażu.

3. Jak wcześniej wspomniałem, rozmieszczenie bagażu też jest ważne, rzeczy ważące najwięcej powinny być umiejscowione w środkowej części boxa, tak aby środek ciężkości był, w miarę możliwości rozłożony równomiernie.

4. Odpowiednie zabezpieczenie bagażu wpływa na jego żywotność i bezpieczeństwo jazdy, nikt nie lubi latających walizek.

5. Trzeba pamiętać o maksymalnym obciążeniu jakie bagażnik może wytrzymać, informacje te najczęściej znajdują się na stronach producentów, sprzedawców.

6. Nie można zapomnieć też o tym, że czysty bagażnik, to dobry bagażnik, nie chodzi mi o samo wnętrze bagażnika, ale również o jego ważniejsze elementy.

 

Stosowanie się do tych kilku punktów zwiększy bezpieczeństwo i wygodę jazdy z boxem dachowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *